Ro-Play
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Left 4 Dead

In jos

Left 4 Dead Empty Left 4 Dead

Mesaj Scris de Code Breaker Mier Iul 07, 2010 7:50 pm

Left 4 Dead Left4dead1

Am descoperit acest joc cu putin timp in urma (cca 4-5 zile) cand mi-a venit cheful/dorinta sa joc un shooter/horror/survival.

Storyline-ul este senzational. Este vorba de o infectie in oras si 4 personaje (3 barbati,LOUIS/BILL/FRANCIS si o femeie pe nume Zoey) sunt la fata locului pentru a investiga aceasta maladie care ii transforma pe oameni in zombie. Se aud niste zgomote dintr-o incapere si 2 dintre ei se duc sa verifice spatiul. Intra si observa o creatura ce parea ca plange. Cei 2 care au ramas sa supravegheze in exterior vad in indepartare mai multe creaturi ce se napustesc asupra lor. Speriati de ce vad incep sa tipe anuntandu-i si pe ceilalti din incapere ce se intampla afara dar din nefericire tipand la ei, acea creatura se trezeste si se repede la ei, dar reusesc in cele din urma sa scape. Va trebuie ca tu si echipa ta sa rezistati in diferite locuri atacurilor ucigase a celor mai naucitori zombie.

Este un joc de echipa, vei controla doar unul dintre personaje dar veti fi un grup pe tot parcursul jocului si va trebui sa va ajutati la nevoie. Se poate juca si online dar este unpic mai dificil. Varianta online este insa mai faina pentru ca iti poti lua cu tine inca 3 prieteni cu care sa jucati in aceeasi echipa si sa luptati contra creaturilor ce par a fi la un momentdat infinite. (adica apar cu sutele de nicaieri si se nabusesc catre echipa voastra). Totodata puteti folosi castile cu microfon pentru a comunica intre voi.

Deocamdata nu l-am jucat si in varianta online dar din cate am vazut si auzit este mult peste cunoscutul joc COUNTER-STRIKE .

Minimum:

- Supported OS: Microsoft Windows XP / Vista / Vista64
- Processor: Pentium 4 3.0GHz
- Memory: 1 GB
- Graphics: 128 MB, Shader model 2.0, ATI 9600, NVidia 6600 or better
- Hard Drive: At least 7.5 GB of free space
- Sound Card: DirectX 9.0c compatible sound card

Recommended:
- Supported OS: Microsoft Windows XP / Vista / Vista64
- Processor: Intel core 2 duo 2.4GHz
- Memory: 1 GB
- Graphics: Shader model 3.0, NVidia 7600, ATI X1600 or better

In inchierea articolului pot afirma ca LEFT 4 DEAD este un joc ce poate provoca un interes foarte mare mai ales pentru cei care idolatrizeaza sau cinstesc jocurile gen horror, shooter si survival (2+1 gratis). Tot odata LEFT 4 DEAD a fost desemnat jocul anului 2009 la categoria survival/shooter.


Pentru Ro-Play,
Code Breaker Neutral
Code Breaker
Code Breaker
 
 

masculin Mesaje : 263
Reputatie : 1
Data de inscriere : 03/07/2010
Varsta : 29
Localizare : Somewhere in the world! What do you think?

https://ro-play.all-up.com/

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum